EelmineEdasi

 

 


VII peatükk
Jahipidamine



Eukalüptimetsade hävitamine vähendas koalade arvu 20. sajandi esimesel poolel. Kuid peapõhjus miks see loomaliik on peaaegu hävinud, on jahipidamine karusnahkade saamiseks. Eriti palju peeti jahti käesoleva sajandi esimesel veerandil. Ainult Sydneys 1908. aastal müüdi 57933 koalanahka, 1924. aastal eksporditi idapoolsetest osariikidest umbes kaks miljonit nahka. Koalade jahi suure leviku põhjuseks oli see, et nende aeglase liikumise tõttu oli neid kerge tappa.

Koala oli peaaegu täielikult kadunud Victoria ja Uus-Lõuna-Walesi osariigist, kui professor V. Johns nõudis koalajahi täielikku keelamist.

Kuid kahjuks avastati koala Queenslandi metsades ja seal jätkati jahipidamist. Seekord oli üldsuse pahameel nii suur, et võeti tarvitusele abinõud koalade küttimise keelustamiseks, kuid oli juba liiga hilja, Tundus, et loom oli määratud täielikule väljasuremisele. Loodusesse oli jäänud nii vähe koalasid, et nende päästmiseks jäi vaid säilinud loomade püüdmine ja nende pidamine kunstlikes tingimustes.

 

Edasi