Reaalsest elust pärit naljakad ja tobedad juhtumid

On 80-ndad aastad. Linnaliini bussis tuleb eesti rahvarõivaid kandva neiu juurde vene rahvusest daam ja pärib "Oi u vas takoje prikrasnoje adezda.(tõlge: Oi, millised ilusad rõivad) A võ devutska s atkuda"(tõlge: Kust Te olete)? Neiu kes vene keelt ei mõista vastab "Ma ei saa aru". Venelane: "Aaa Maisaru eta Aafrika" (tõlge: Aaa Maisaru see on Aafrika).

 

Klassis toimub õpilaste ja õpetaja tutvumine. Viimane palub õpilastel tõusta ja öelda enda nimi. Tõuseb poiss kes põrutab "olevait". Hämmeldunud õppejõul läks enne jupp aega kui taipas, et poisi nimi on Olev Ait.

Saatja: anonüümne

 

Microsoft Office'l pidi tulema kaasa võimalus "kõnetuvastus". Alguses lugesin valesti (rõhuasetus oli vale). Sain aru, et Micro$oft on lisanud Office paketile "KõnetuVastuse". Hiljem sõna üle juureldes, õigemini mõtte üle juureldes tundus see väga imelik. Tegelikult oli mõeldud sõna "KõneTuvastus".

Saatja: Juno

 

Surnuaial tuleb jota jehoovatunnistajast mutikese juurde ja küsib suitsule tuld. Mutike puhtast südamest: "Oi, mina küll ei suitseta, mina ei ole sellest maailmast. " Vaevalt jõuab ta öelda "mina ei ole sellest maailmast", kui jota näost ära vajub ja minekut teeb.

Saatja: Maarja

Tartu Raekoja platsi bistroo menüüs figureerisid tükk aega sellised artiklid, nagu "Kohv s-ga" ja "Tee s-ga". Igaüks hindab asju vastavalt oma rikutusele !

Saatja: Maarja

Kord kui suurem pidu oli tulemas käisime laenutuses voodipesu (linad, tekikotid) laenutamas. Tšekil oli selgitus: Kusetilinad

Saatja: Pindi Kinnisvara

Ühel õhtul võis Tartu maabussijaama hoone kohalt lugeda neoonkirjas: "Tobu jaam".

Saatja: Maarja

Kord sõitis keegi tähtsam isik uhke autoga Hiiumaale. Tee peal läks auto kumm katki ning asus mees autokummi vahetama. Kummi auto alt võttes kõndis mööda jalakäija ning too küsis, et mida mees teeb. Selle peale vastas: "Võtan auto alt kummi ära". Möödakäija haaras tee äärest kivi ja virutas auto akna sisse öeldes: "Kui sina võtad kummi, siis mina võtan autoraadio!"

 

Minu isa lasti lahti, kuid Voitkasid ei lastud lahti.

Minu isa käib tööl ja ta lasti lahti. Kahe otsaga asi.

 

Juhtusin kord kohvikusse minema, seistes järjekorras, küsis minu ees seisev mees mitte-eestlasest kohviku töötajalt: "Palun mulle üks kohvi ja kaks moonisaia". Nagu eespool öeldud töötas kohvikus n.ö. muulane ning kuna ta tahtis tubli olla ja püüdis kenasti eesti keeles rääkida, mis muidugi natuke konarlik oli, siis tuli see tal välja umbes nii: "Teile siis üks kohvi ja kaks munisaia." Olukord lahenes küll viisakalt, aga meeldiva muige osaliseks said peale minu ja ostja veel üsna mitu kohvikus viibijat.

Saatja: Margus

Narva restoranis oli kord menüüs kirjas "Grill kanakäimad".

 

Härra istu

Öeldakse viisakalt "Härra, istu"

See võib ka kõlada järgmiselt: "Ära istu"

 

Sitkust

Autasustamisel öeldakse ikka: Sitkust ja jõudu olgu Teil edaspidigi sama palju kui on seda olnud seniajani.

See võib kalada järgmiselt: Sitt, kust ja jõudu olgu Teil edaspidigi sama palju kui on seda olnud seniajani.

Käivitu

Mehhanik ütles, et masinat parandades: "Käivitu"

Aga see kõlab nagu keegi ütleks: "Käi vittu"

 

Täis

Traktorist ütles, et koorem on täis.

Kõlab nagu oleks koorem täi sees.

Mees jõi ennast täis

Vaevalt, et mees ennast täi sees jõi.

 

Reisija tuleb bussi ja küsib piletit "Palun üks pilet Mjäusse". Bussijuht vaatab suurte silmadega otsa ega saa aru. "Mjäusse tahan", ütleb reisija. (Reisija tahtis saada Mäosse, kuid käänas sõna arusaamatult bussijuhile).

Kaks Eestis elavat vene rahvusest isikut ootavad bussi Jõhvist Pärnusse. Varsti saabub üks buss sinna ja üks ütleb teisele: "Mine vaata, mis buss see tuli!" Tuli too tagasi ja ütles, et buss läheb Kirlinisse. Teine vaatas imeliku näoga otsa ja ütles, et mina taolist kohta küll ei tea. Läksid vaatama, milles pull: Bussil seisis kiri: Narva - Jõhvi - Kohtla-Järve - Rakvere -  Paide - Pärnu    Kiirliin

Kohtla-Järve bussijaamas oli kord seal kus peaks olema silt: "Kiirbussid" silt "Kirbusitt".

 

Omapoolsed lood ja kommentaarid: erkki.laaneoks(ät)neti.ee